Mama, som digitálny nomád!

Bolo krásne slnečné popoludnie. V obývačke sa zišla takmer celá rodina na nedeľný čaj. Z kuchyne rozvoniavala maková štrúdľa. Mama nadhodila tému – Martin, mal by si si nájsť stabilnú prácu vo veľkej firme v ktorej budeš mať istotu. 

Nie mama, ja som digitálny nomád!

Čo? Digitálny nomád? Čo to je? No predsa osoba, ktorá pracuje z rôznych kútov sveta (nezávislá na lokalite), na živobytie si zarába používaním svojich vedomostí a zručností pomocou laptopu a prístupu na internet. Ako digitálny nomád môžem svoju prácu spojiť s cestovaním, ktoré milujem a spoznávaním nových krajín a kultúr. Spojím tak príjemné s užitočným.

"Ale v zamestnaní budeš mať predsa istoty."

Zamestnanie znamená dennú prácu od 9.00 hod. do 17.00 hod., často z jedného pracovného miesta, v ktorej postupne človek začne stagnovať. Vďaka digitálnemu nomádstvu nebudem plniť iba sny iných (majiteľa korporácie), ale aj svoje. Budem budovať vlastný biznis, do ktorého sa budem rád každý deň zobúdzať a zaspávať s vedomím, že robím niečo čo ma baví. Navyše ako online freelancer môžem pomôcť viacerým firmám naraz.

67868065_918921635122603_7761551545107218432_njpg

Ako získaš zákazky?

Vytvorím si internetovú stránku, nastavím marketingovú komunikáciu a klienti prídu, lebo tomu verím a túto prácu milujem.

A tak to celé začalo. Dnes som digitálny nomád a freelancer so zameraním na oblasť manažmentu, inovácií a marketingu firiem. Pracujem na marketingových stratégiách rôznych firiem a umelcov. Pomáham doručiť správnu informáciu správnemu publiku v správnom čase a cez správny komunikačný kanál.