Google kalendár môj každodenný, (alebo ako zvýšiť produktivitu).

Google kalendár asi väčšina z vás pozná. Toto sú moje rady, ako ešte viac vďaka nemu zvýšiť svoju produktivitu.

1. Vytvorte si kalendár na každú oblasť svojho života, ktorú chcete sledovať a riadiť. Pre inšpiráciu pridávam moje vlastné kategórie, obsiahnuté v mojom Google kalendári:

- práca: to tohto kalendára si zapisujem všetko, čo sa týka práce (úlohy, projekty, stretnutia, ...)

- zdravie: do tohto kalendára si zapisujem všetko čo sa týka zdravia, oddychu a športu (tréningy, rekreácie, návštevy u lekára, ...)

vzdelávanie: tu si zapisujem rôzne kurzy, prednášky či školenia.

2. Ku udalostiam píšte podrobnosti / poznámky. 

Ak svoj kalandár zdielate s inou osobou a chcete zabezpečiť súkromie, nastavte svoju udalosť na možnosť "súkromné". Vďaka tomu osoba, ktorá si prezerá váš týždenný rozvrh, neuvidí konkrétne podrobnosti o udalosti, ale len označenie v bloku že ste zaneprázdný/á.


Snmka obrazovky 2020-01-15 o 132014png

3. Ak chystáte schôdzku s kolegami uistite sa, že všetci účastníci schôdzky majú potrebné podklady (dokumenty) ešte pred jej začiatkom. Google kalendár, vám umožní priložiť a skontrolovať dokumenty priamo k udalosti.

Ako na to: prejdite na úpravy udalosti, vyhľadajte ikonu sponky. Po kliknutí na túto ikonu sa zobrazí veľké okno, do ktorého môžete nahrávať súbory.
Snmka obrazovky 2020-01-15 o 133024png

4. Používajte „svetové hodiny“ ak komunikujete s ľuďmi z iných krajín a časových pásiem, čo je pri práci digitálneho nomáda a freelancera častým stavom.

Ako na to: Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu zobrazenia kalendára. Toto sú vaše nastavenia. Potom prejdite do sekcie Svetové hodiny, začiarknite prvé modré políčko a v zobrazení kalendára vyberte časové pásma, ktoré chcete sledovať.

5. Pošlite účastníkom správu jednoducho a rýchlo. Pokiaľ sa do vytvorenej udalosti, ktorú organizujete, pridali všetci účastníci, môžete všetkým v skupine jednoducho poslať e-mail kliknutím na ikonu obálky .

Snmka obrazovky 2020-01-15 o 134159png

6. Skontrolujte si, či pri každej udalosti máte správne nastavené miesto, čas od – do. Ak sa udalosť týka viacerých ľudí, či sú všetci pozvaní. Nezabudnite si taktiež nastaviť notifikácie (pripomienky) k udalosti.

Okrem Google kalendára používam na plánovanie môjho času aj diár The Žurnál a projektový nástroj Monday.com. Viac info – čítaj môj blog. 

zurnal-vlog-blog-planovanie-casujpg
time-manazment-the-zurnaljpg