Čo používam na plánovanie času?

Práca digitálneho nomáda a online freelancera si vyžaduje správne a efektívne plánovanie času. Aké nástroje používam, ako online digitálny freelancer?

The Žurnál  

Slovenský diár The Žurnál vytvorila patria nadšencov. Na výber je viacero verzií (polročník, ročník, kreativec, školák a i.). Ja používam verziu „ročník“, ktorá mi umožňuje plánovať si úlohy, stretnutia, prednášky, školenia, konzultácie a iné „tasky“ efektívne po celý rok. Rád si veci zapisujem, preto papierový diár je pre mňa ideálnou voľbou najmä pre väčšie a dlhodobejšie úlohy.

zurnal-vlog-blog-planovanie-casujpgtime-manazment-the-zurnaljpg

Google kalendár 

Internetový Google kalendár používam najmä na denné úlohy. Spravujem si vďaka nemu svoj čas počas dňa, stretnutia, udalosti. Google kalendár umožňuje vytváranie, úpravu aj zdieľanie kalendárov a tiež prepojenie s ďalšími službami Google. Výhodou je možnosť zdieľať vlastný kalendár s kolegami / spolupracovníkmi. 

Online Google kalendár nosím neustále so sebou (v mobile, na laptope aj v Apple hodinkách). Do kalendára sa mi automaticky zapisujú aj časy letov, pobyty v hoteloch, či podujatia, na ktoré si kúpim vstupenky.

marketer-planovanie-casu-google-kalendarjpg